Archiwistyka_tlo
Artykuły > Edukacja archiwistyczna > Punkty konsultacyjne "Archiwa rodzinne"
Punkty konsultacyjne "Archiwa rodzinne"

 

W 30 miastach Polski archiwa państwowe utworzyły punkty konsultacyjne, w których można się dowiedzieć jak tworzyć archiwa rodzinne i zabezpieczać zgromadzone dokumenty.


W Polsce warto wrócić do tradycji tworzenia archiwów rodzinnych i gromadzić zdjęcia lub inne dokumenty po przodkach, aby przekazać je wnukom i przyszłym pokoleniom. Bo przecież dzieje Polski składają się z milionowych jednostkowych przypadków postępowania osób, z których każda w mniejszym lub większym stopniu miała lub ma wpływ na bieg spraw publicznych. A jeżeli zachowanie tego, co powstało w zbiorach rodzinnych, jest dla nas uciążliwe, to pamiętajmy, że są archiwa, biblioteki lub muzea.
prof. Władysław Stępniak 
Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych
 
Wszystkich Państwa, którzy chcieliby uzyskać poradę jak tworzyć i dbać o prywatne archiwalia lub też zastanawiają się Państwo nad przekazaniem dokumentów, czy to dotyczących historii swojej rodziny, czy też innych akt, które Państwa zdaniem posiadają wartość historyczną, zapraszamy do kontaktu z archiwami państwowymi w ponad 30 miastach Polski, w których powstały punkty konsultacyjne "Archiwa Rodzinne". Tu także archiwiści wskażą sposoby  prowadzenia badań genealogicznych i poszukiwań przodków.
 
Wykaz punktów konsultacyjnych znajduje się na stronie NDAP.
 
 
 
Źródło: http://www.archiwa.gov.pl 

10.01.2014
strzałka do góry