UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI - monitoring temperatury i wilgotności
Data wydarzenia: 1 - 10 - 2018
Firma: EFENTO T P SZYDŁOWSKI K ZARĘBA SPÓŁKA JAWNA

Ośrodek Magazynowo-Studyjny znajduje się w pomieszczeniach gospodarczych zbudowanych w poblizu zabytkowego dworku Badenich.
Pierwotnie budynek nie miał przeznaczenia do gromadzenia i przechowywania dokumentow.
Służył do przechowywania przedmiotów pochodzących z wykopalisk zwiazanych z budowa autostrad.

Władze UJ zdecydowały się na adaptację budynku.

Planowane konstrukcji i instalacji w budynku Archiwum do długoterminowego przechowywania cennych dokumentów wymaga szczegółowego sprawdzenia warunków klimatycznych i wpływu warunków zewnętrznych na ich parametry.

Na przykład, w trakcie długotrwałych deszczów mogą wystąpić ponadnormowe warunki przenikania wilgoci, co może wymagać zmian konstrukcyjnych budynku lub modernizacji klimatyzacji.

Oceny tych warunków podjęli się pracownicy Biblioteki Jagiellońskiej, obserwując warunki klimatyczne w obiekcie w zależności od pogody i pory roku.

W obiekcie zainstalowano rejestratory temperatury i wilgotności Efento. Urządzenia rozmieszczone w całym obiekcie rejestrowały bieżące parametry, które były transmitowane bezprzewodowo do Gateway’a Bluetooth/Ethernet.
Gateway, moze być podłaczony wpost do Internetu. Jednak na obiekcie nie bylo takiej instalacji w zwiazku z tym zastosowano podłączenie wprost do modemu LTE, ktory przekazywał dane na platformę Efento Cloud.

Dane na bieżąco wizualizowano na planie obiektu, a w przypadku przekroczenia zadanych parametrów generowane były raporty i alarmy.

Instalacja rejestratorów temperatury i wilgotności Efento oraz skorzystanie z platformy Efento Cloud pozwoliło specjalistom Biblioteki Jagiellońskiej na zweryfikowanie i ocenę stanu obiektu oraz jego przydatności do przechowywania dokumentów.
Na produkty udzielana jest 2 letnia gwarancja.


Szczegółowy opis instalacji
https://efento.pl/client/uniwersytet-jegiellonski-osrodek-magazynowo-studyjny-w-branicach/

Wypróbuj Efento Cloud za darmo
https://efento.pl/wyprobuj-efento-cloud-za-darmo/

----------------------------------------------------------------------------------
Efento Sp. j. to polski producent, który oferuje rozwiązanie umożliwiające monitorowanie i analizę różnych wielkości fizycznych, oparte na bezprzewodowych sensorach i rozbudowanej platformie w chmurze oraz aplikacjach mobilnych.

Sensory mierzą, m.in.: temperaturę, wilgotność, ciśnienie różnicowe, ciśnienie atmosferyczne, wibracje, stężenie oparów paliw oraz wycieki. Platforma umożliwia m.in.: wysyłanie powiadomień, generowanie automatycznych raportów, zarządzanie urządzeniami oraz prezentację i analizę danych pomiarowych.

Obecnie urządzenia Efento są używane przez około 3000 klientow, w tym firmy przemysłowe, farmaceutyczne, szpitale i magazyny w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, na Węgrzech, a także na Filipinach i w RPA.


W 2018 firma opracowała System Monitorowania Wielkości Fizycznych w technologii NB-IoT, który został wyróżniony przez Association for Sensors and Measurement - Niemcy nominacją do grupy 35 najciekawszych rozwiązań z zakresu techniki pomiarowej i sensorowej na świecie.