Kto sprawuje nadzór nad prywatnymi firmami archiwizującymi Dodano: 02.09.2017

Chciałabym się zapytać (nie jestem fachowcem) - kto sprawuje nadzór nad prywatnymi firmami typu "sp. z o.o" archiwizującymi akta i dokumentację? Szczególnie chodzi mi o stosunek usługodawca - klient. Zamówiłam dokumenty w takiej firmie i otrzymałam (przesyłka pobraniowa) nie to co zamawiałam (zupełnie innej osoby). Zarządałem zwrotu opłaty, ale firma "znika" - nie odbiera korespondencji, telefonów, maili - niczego. Czy jest instytucja, która wymusi na nich zwrot opłaty. Oczywiście nie chodzi mi o sądy powszechne, i sprawę z powództwa prywatnego. Czy jest nad taką firmą bat instytucjonalny, który wymusza na takich oszukańczych firmach uczciwe i rzetelne traktowanie klientów?
Jeśli mają Państwo pytania związane z prowadzeniem archiwum zakładowego, wątpliwości co do interpretacji przepisów regulujących pracę archiwum lub chcą Państwo uzyskać poradę, zapraszamy do kontaktu z konsultantem.

Naszymi konsultantami są zarówno osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dokumentacją archiwalną, jak i wykładowcy oraz prowadzący kursy i szkolenia archiwistyczne.

Wystarczy kilka minut na wypełnienie formularza, a w ciągu kilku godzin otrzymają Państwo odpowiedź.